Vítejte v magickém světě Harryho Pottera

Trilógia od Aspen: I. Rok jako žádný jiný (A Year Like None Other); II. Léto jako žádné jiné (A Summer Like None Other); III. Rodina jako žádná jiná (A Family Like None Other)Tieto stránky sú pokračovaním pôvodných stránok Roku, ktoré sú venované prekladom skvelej fanfiction od Aspen in Sunlight (trilógia AYLNO, ASLNO a AFLNO). Je alebo bude na nich zverejňovaný česko-slovenský preklad Roku, preklad Leta a Rodiny.

Nezrovnalosti v deji

Nečistokrvní v Slizoline

Otázka od Nini92:

Například v kapitole 19 Harry mluví s Remusem:

„Ach, Severus je velmi oddaný své koleji, o tom není pochyby. Ale to jsem nemyslel. Ví o všech těch dětech hodně a o jejich rodinách také.”

„To protože jsou všichni čistokrevní, jako on. Sirius mi to vysvětlil na tom gobelínu, víš? Čistokrevné rodiny jsou všechny spřízněné. Snape pravděpodobně zná mnoho svých okouzlujících malých Zmijozelů od narození.”

„Nejsou všichni čistokrevní, Harry. Ti se ale rychle naučí držet se zpět a být zticha. Bez ohledu na pokrevní spříznění, Severus tráví mnoho svého volného času péčí o své studenty. Hodiny s nimi mluví, ujišťuje se, že se přizpůsobili životu v Bradavicích. Jde s každým až do ukončení studia, napomíná je, radí jim, když to potřebují. Když Zmijozelští začnou být příliš horkokrevní, je téměř neustále v jejich společenské místnosti.”

Takže se Harry dozví, že ne všichni ve Zmijozelu jsou čistokrevní. A o pár kapitol dál... Kapitola 34., Snape mluví s Dracem, zatímco Harry ve vedlejším pokoji poslouchá:

„Jak se to vyjadřuješ,“ napomenul ho Snape. „Ale máš pravdu. Mohl jsi pracovat uvnitř koleje, místo toho jsi se jim odcizil natolik, že dokonce i nečistokrevní, nebo ti co mají mudlovské rodiče se obávají objevit se vedle tebe.“

Harrymu téměř spadla čelist. Cože? Nečistokrevní, nebo u mudlů narození ve Zmijozelu? Ve Zmijozelu? Ve ZMIJOZELU?
Poslední komentáře
06.02.2011 21:19:41: Terso - Ale já ho četla a poslušně sklapla podpadky! Příště Ti tam napíšu poznámku, že jsem prošla a...
06.02.2011 18:45:00: ..... A nedá si pokoj. smiley${1} (Zpozorovala jsem ho první. Byla to záležitost rychlosti. Ha!)
06.02.2011 18:04:01: Terso, vidíš, jaká jsem hodná a uvědomělá? Ten špek od JSark jsem Ti nechala. smiley (Severusův úhybný...
06.02.2011 15:44:47: Jen žertuju, nesmíš mi na všechno skákat smiley smiley Popravdě jsem mimořádně vděčná, že se s každým z...
 

Výhradným vlastníkom týchto stránok je Chalibda. Administrátorom je v súčasnej dobe Jimmi. Charakter, význam a dôvod existencie týchto stránok určujete VY.