Vítejte v magickém světě Harryho Pottera

Trilógia od Aspen: I. Rok jako žádný jiný (A Year Like None Other); II. Léto jako žádné jiné (A Summer Like None Other); III. Rodina jako žádná jiná (A Family Like None Other)Tieto stránky sú pokračovaním pôvodných stránok Roku, ktoré sú venované prekladom skvelej fanfiction od Aspen in Sunlight (trilógia AYLNO, ASLNO a AFLNO). Je alebo bude na nich zverejňovaný česko-slovenský preklad Roku, preklad Leta a Rodiny.

Kapitoly 17 - 20

20. kapitola Třikrát ne, jednou ano 2/2 - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "8898":
Stolid
Ahoj, tak já si zase myslím, že nejlepší je léčba šokem! Harry si NECHCE vzpomenout, ne že nemůže, kdyby mu Snape řekl pravdu o smrti rodičů, Harry by už neměl důvod chtít, aby nic nevěděl z událostí, co se staly minulý školní rok.
Elza
A kromě toho, mohl by znovu narazit na "Salsin problém". Lenka také říkala hodně věcí, které Harrymu nedávaly smysl. *:DD

Jak můžeš mít tu odvahu doufat, že si můžeš proflirtovat svou cestu k tomu, co chceš? - Boží postřeh + chybějí koncové uvozovky.

..."dostane kletbou do svých rodinných klenotů." Ginny je ranařka. *:DD

Bitva šachových figurek! To je božíííííí!!!

Tersa02
Hej, další dávka byla přeposlána dál smiley

Jednak proto, že poslední dobou byly intervaly mezi aktualizacemi delší a já bych nerada, aby se z toho stal nový standart (zkouškové je teď...no, ne přímo pryč, ale rozhodně už se stáhlo), jednak aby se ukázalo, že psaní zajímavých komentářů a podněcování diskuzí má ROZHODNĚ vliv na rychlost překladu/betování smileyJanko, DÍKY za překlad, tvá služba Rodině nebude zapomenuta smiley Pár poznámek k překladu ještě přidám pod kapitolu, ať tu nepředbíhám děj smiley
____________________________
RAVENCLAW - I only want power so I could get more books.
ludmila vocaskova
smileyděkuji za radu už to mám smiley
ludmila vocaskova
to jsem udělala ale nic se my nezobrazuje nemám se registrovat?
Jimmi
Keď na to klikneš, hodí ťa na archív, vpravo hore je store notes a tam si klikni na kapitolu.

ludmila vocaskova
to jsem udělala ale nic se my nezobrazuje nemám se registrovat?
JSark
Klikneš na AFLNO v Odkazoch. smiley
____________________________
Sed tamen nihil inimicus homini quam sibi ipse.
ludmila vocaskova
poradí my někdo kde seženu Family Like No Other v originále na těch otkazech to nemohu sehnat kdyžtak můj email vocaskovaludmila@seznam.czsmiley
Jimmi08
Prehodila som to samostatne :D (aby som to zase nemusela hľadať)
____________________________
Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa vždy nájde blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to!
Nini92
Díky všem smiley Chápu, že to není úplně to samé... A pochopila bych, kdyby se divil tomu "u mudlů narození ve Zmijozelu", ale podivuje se i těm "nečistokrevným", což už od Lupina slyšel. Prostě jen drobnost. Jen mě ještě napadlo... Když vezmu pravidla psaní čárek ve větě "Nečistokrevní, nebo u mudlů narození ve Zmijozelu?" tak by tam teoreticky ta čárka být nemusela, ne? Jen ze zvědavosti smiley Myslím, že před nebo se čárka musí psát, když se ty dvě možnosti vylučují (jsou ve vylučovacím poměru). Ale člověk může být nečistokrevný a zároveň narozený u mudlů... ne? smiley Jen mě to tak napadlo, když už se tu o té větě bavíme...
____________________________
Bazinga!
Marcela
Nini92: Ono *ne všichni jsou čistokrevní* a *nečistokrevní a u mudlů narození* jsou trochu odlišné hlášky. Nečistokrevní mají oba rodiče kouzelníky, takže nejsou takové překvapení, jako mudlorození... To myslím Harryho tak překvapilo.
____________________________
Mája
Nini92
Jimmi: Ano, to je přesně ono. Jen mi přijde, že je tam takových věcí víc... Jen ne tak důležitých. Například v kapitole 19 Harry mluví s Remusem:„Ach, Severus je velmi oddaný své koleji, o tom není pochyby. Ale to jsem nemyslel. Ví o všech těch dětech hodně a o jejich rodinách také.”„To protože jsou všichni čistokrevní, jako on. Sirius mi to vysvětlil na tom gobelínu, víš? Čistokrevné rodiny jsou všechny spřízněné. Snape pravděpodobně zná mnoho svých okouzlujících malých Zmijozelů od narození.”„Nejsou všichni čistokrevní, Harry. Ti se ale rychle naučí držet se zpět a být zticha. Bez ohledu na pokrevní spříznění, Severus tráví mnoho svého volného času péčí o své studenty. Hodiny s nimi mluví, ujišťuje se, že se přizpůsobili životu v Bradavicích. Jde s každým až do ukončení studia, napomíná je, radí jim, když to potřebují. Když Zmijozelští začnou být příliš horkokrevní, je téměř neustále v jejich společenské místnosti.”Takže se Harry dozví, že ne všichni ve Zmijozelu jsou čistokrevní. A o pár kapitol dál... Kapitola 34., Snape mluví s Dracem, zatímco Harry ve vedlejším pokoji poslouchá:„Jak se to vyjadřuješ,“ napomenul ho Snape. „Ale máš pravdu. Mohl jsi pracovat uvnitř koleje, místo toho jsi se jim odcizil natolik, že dokonce i nečistokrevní, nebo ti co mají mudlovské rodiče se obávají objevit se vedle tebe.“Harrymu téměř spadla čelist. Cože? Nečistokrevní, nebo u mudlů narození ve Zmijozelu? Ve Zmijozelu? Ve ZMIJOZELU?Asi se v tom zbytečně šťourám, není to nic podstatného pro děj, ale přece jen si myslím, že by to Harryho nemělo tolik překvapovat, když mu to již předtím řekl Remus smiley No... Už toho nechám smiley
____________________________
Bazinga!
Jean
díky moc za překlad smiley
Jimmi
Had má asi polovičnú návštevnosť, aj keď sa pridáva častejšie, z vyššími výkyvmi.
Jimmi
..MIREK.. Kedysi dávno sme to riešili, keď sme potrebovali nahnať kredity. Ráta to nejako divne. Ale mám dojem, že je to na IP, takže pokiaľ nie si z dvoch PC, si len raz. Bolo by zaujímavé dať sem počítadlo z toplistu, to myslím ráta po každej polhodine.

ALE pre info:

1.2. 330, 2.2 325, 3.2 11, odtiaľ ten súčet (prepočítavajú to okolo jednej, či druhej)

Najvyššie návštevy za posledných 30 dní:

31.1. 425, 25.1 444, 24.1. 432, 6.1 440 Inak stabilne okolo 350 ľudí denne.
mirek_z_pe3n
smileysmiley

.........................

tak se to nedá počítat..smiley

například já tu už byl minimálně dvakrát

.............................
Jimmi
Nini92, vložila som to do diskusie ako Otázky k deju. Je to to, čo si myslela? Stačí tak? Ak narazíš pri opätovnom čítaní na to, čo s tým súvisí, kľudne to tam vlož. Díky.

PS. Nie si prvá ani posledná, čo sa na to pýta a hľadať to spätne, zabralo čas. Ešteže som si pamätala, že to bolo od aMaji.
Nini92
Náhodou jsem koukla na počítadlo návštěv... Tento měsíc: 666 smiley Přímo ďábelské číslo :)
____________________________
Bazinga!
Nini92
Jimmi: Aha, díky.
____________________________
Bazinga!
Jimmi
Už sa ktosi na to pýtal, vysvetľovala som to... teraz si nespomeniem, ale "there" je ošemetné slovíčko a keď budeš čítať pozorne, Harry niekde dodatočne vysvetľuje, že si myslel, že na Malfoy Manore tam, kde ho predtým väznili. A vtedy padla ešte jedna podobná otázka - písala som tam originál a preklad a že mám dojem, že sa pôvodný text zmenil dodatočne, pretože preklad nebol príliš presný.
Nini92
Mám takovou připomínku (nebo spíš dotaz?) k ději Roku... Začala jsem ho číst znovu, protože jsem nemocná a asi bych se jinak ukousala nudou. Nicméně zaráží mě jedna věc. Draco v jedné z kapitol krátce po Samhainu říká Harrymu, který stále leží oslepený na nemocničním lůžku: „Protože já jsem tam byl, Pottere. Přál jsem si tvou smrt. Sakra, když chceš slyšet pravdu, zprvu jsem si taky přál, aby tě mučili. Ale vůbec jsem si nedovedl představit, jak strašné je to přání a když jsem viděl, co ti můj otec dělal, já jsem... se vzbouřil - to asi není to správné slovo. Věděl jsem, že ve skutečnosti nestojím o takový život, dělat něco takového. Takže...“ Což mě mírně zarazilo, protože jsem si vzpomněla, že o x kapitol později v Devonu je Draco zoufalý z toho, že se Harrymu po incidentu s pláštěm a maskou pravděpodobně bude zdát o Samhainu a Snape mu chce dát Pravdivé sny, tudíž Harry pravděpodobně zjistí, že Draco byl na Samhainu osobně přítomen (což se později také stane a Harry je tím podle povídky docela překvapen). Myslíte, že se autorka spoléhá na to, že si to Harry prostě nepamatoval (čistě proto, že tenkrát ještě s Dracem nebyli ani přátelé, natož bratři, takže nebyl jediný důvod se kvůli tomu vzrušovat), nebo jí to prostě v takovém množství děje uniklo?
____________________________
Bazinga!
Katrin
Děkuji za překlad smiley

sun
super překlad, už se nemůžu dočkat pokračování. Jen doufám, že se Harry nedozví o velkém tajemství, které jim Snape svěřil o svém dětství, myslím, že nový Harry by to rozhodně rozhlásil všude a mělo by to katastrofický účinek.
Jimmi
Možno si to pletiem, ale nespomínalo sa, že je nebezpečné neustále používať mysľomisu. A asi by to bolo nápadnejšie, než sa tváriť že sa spolu učia. PS. Chyby som si nevšimla.
Sofie
Ježkovy oči! Tolik chyb smiley Pokuste se jich,prosím nevšímat smiley
Sofie
Ááá konečně!V téhle kapitole bylo vidět že se už Harry smířil s tím,že ho Snape bere jako syna a že ho má rád,ale je vidět jak kvůli tomu,že neví co se jak stalo a proč nechápe,že ty city obětoval a že mu bylo se Snapem a Dracem dobře.Proto si myslim že je dobře,že mu to chce Draco říct,i když je pravda že v minulosti neměl vždy ten nejlepší úsudek smiley.Jenom nechápu,proč místo toho nenechá Harryho kouknout do Dracových vzpomínek smiley určitě by tomu uvěřil víc,kdyby to viděl na vlastní oči než v vyprávění. smiley A taky si myslím že by docela pomohli pravdivé sny,ty by měly vyvolat jeho vzpomínky smiley No nic kočkám si na další kapitolu smileyJinak super překlad,obdivuju vás!
Sanasami
Páááááááááááni tak to bolo skvelé naozaj konečne sa nám to začína rysovať......rýchlo pokračko inak prasknem nedočkavosťou prosím prosím smileysmileysmileysmileysmiley
GwenLoguir
Ja som to už dávno vzdala a originál dokonca kontroluem častejšiu ako túto stránku. No čo mám robiť, keď somm zvedavá, aspoň si cvičím jazyk :P
Jimmi
Tiež si myslím, že je Draco zúfalý. Chýba mu bráška. Juj, už aby tu bolo pokračovanie. Stále sa držím nesiahnuť na originál.

1  
2  

 

Výhradným vlastníkom týchto stránok je Chalibda. Administrátorom je v súčasnej dobe Jimmi. Charakter, význam a dôvod existencie týchto stránok určujete VY.