Vítejte v magickém světě Harryho Pottera

Trilógia od Aspen: I. Rok jako žádný jiný (A Year Like None Other); II. Léto jako žádné jiné (A Summer Like None Other); III. Rodina jako žádná jiná (A Family Like None Other)Tieto stránky sú pokračovaním pôvodných stránok Roku, ktoré sú venované prekladom skvelej fanfiction od Aspen in Sunlight (trilógia AYLNO, ASLNO a AFLNO). Je alebo bude na nich zverejňovaný česko-slovenský preklad Roku, preklad Leta a Rodiny.

Kapitoly 5 - 6

5. kapitola Odrazy v zrcadle 2/2 - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "7521":
Lucia
ach, Sirius bol mojim obľúbencom stále, najväčším, nepáči sa mi, že sa hádajú :/ Dúfam, že sa to nejak vyrieši, nech sú veľká šťastná rodina :))
MartinR
díky ... a všem, kteří sem zavítají: hezké svátky!
____________________________
Fido
drahokam
Takže konečně jsem měla chvilku času a dostala se k přečtení i Rodiny, všech pět kapitolek úžasných, moc Vám děkuji za krásný překlad a všem Vám přejí krásné svátky
cim
Tak to jsem si myslela, že setkání dopadne líp. Ne bez hádky, ale líp. No co se dá dělat. Skvělá kapitola smiley
angie77
No teda, kapitoly přibývají tak rychle, že ani nestíhám komentovat. A to jsem si dávala závazek, že už to nebudu flákat...

Sirius mě tentokrát opravdu zklamal. Odpustila bych mu, že vzal špatně ty prvotní informace o adopci a Harryho nové rodině. Přece jen to pro něj musel být hodně velký šok. Ale tady už chvíli vypadal, že to nějak (po Jamesových argumentech...) pobral. Ovšem ten konec... To už je takové vyloženě zlé, prostě chce Severusovi ublížit za každou cenu. Ne něco, co by plácnul mimoděk nebo ve vzteku. Tady naznačoval něco, o čem moc dobře věděl, že to Severuse zasáhne... Takže musím souhlasit s Harrym, opravdu má tu hlavu pořád v prdeli...
Lily of the valley
Ohohó!:D Šmarjá, já se snad podívám na anglickej originál.:D To je napínavý...:)

Díky za překlad. Je báječnej:)
Airiny
Moc děkuji.
prapotterka
Už som si myslela. že sa to medzi Siriusom a Severusom trochu urovná, ale nie. Škoda. A čo sa stalo Kazisvetovi a ako je do toho zapletený Severus?

Ďaľšia výborná kapitolka a výborný preklad.smiley
Jean
opravdu jsem se pobavila smiley oni jsou prostě nenapravitelní ... hlavně teda Sirius... ale James hezky zaperlil a Lilly ... smileysmiley málem jsem smíchy spadla pod stůl... prý možná mi ještě zvobilo v uších smileysmiley díky moc za překlad... těším se na dalšísmiley
JSark
Pri predstavovaní Draca a vysvetľovaní vecí ohľadne dvoch fakúlt som sa smiala, až na mňa ostatní pozerali ako na idiota. smiley Len ten koniec, chjo, Sirius si prostre nemôže pomôcť. smiley

Hm, teraz neviem, či sa na pokračovanie vôbec teším. Pôvodne som tiež chcela vedieť všetko o Kazisvetovi, ale keď už tie informácie prenikli do môjho omámeného mozgu... fuj. smiley

Ale preklad perfektný, všetka česť, preklepy som nezaregistrovala. smileysmiley
____________________________
Sed tamen nihil inimicus homini quam sibi ipse.
Jimmi08
malo tam byť: názor, nie názov Chali. smiley
____________________________
Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa vždy nájde blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to!
Jimmi08
Práve som zostala v pomykove, či som tie ankety mazala ja alebo nie, ale ja väčšinou všetko presúvam do archívu, mažem fakt výnimočne. Jeden totiž nikdy nevie. Články sú preč, ale ankety na BB zostali takže bolo to vyrovnane 75:55 pre Hostilian vs. Kazisvět, ale keďže prekladatelia majú právo veta - je z toho Kazisvět. Myslím, že hlavne zavážil názov Chali, ale tie komentáre tam už nie sú, takže... a nemôžem nájsť, kde sme sa o tom bavili na fóre, mám taký dojem, že som to tak skopírovala (malo to niečo spoločné so základom toho slova). Tak či tak je to jedno, Beruška zabezpečuje, aby bol všade Kazisvět. Určite sa to už nebude meniť.
____________________________
Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa vždy nájde blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to!
AndyS.
Dobrá kapitolka, ještě, že jsem před odjezdem zašla na tuhle stránku, jinak bych ji zmeškala. Jen - opravdu se mi nelíbí "Kazisvět" Snape. Je to prostě... divné. Když už se nechávají jména jako Narcissa, kde se nepoužívá česká změna, proč se překládá tohle jméno? Jak vůbec dopadla ta anketa ohledě tohohle?
____________________________
"Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti!"
Elza
Perly:

„Měli bychom pohovku velikosti Londýna...“ - Harry by si nikdy nepomyslel, že přijde den, kdy bude Severus pečlivěji upravený než Sirius. - Ulevilo se mu, že Sirius nezačal křičet nebo se honit za svým ocasem. - ...že mi pořád zvonilo v uších od toho, jak mi Lily dala facku. - ...n na mě vlastně tak úplně neseděl. (Ještě že se James narozdíl od Siria v rozrušení nemění do své zvířecí podoby.) - „Ty jsi vážně našel ženu, která s tebou vydrží, Snape?“ - „Pokud si ho přestaneš měnit, tak bych i mohl!“ - „Když mi strhnou body, odebírají se z obou kolejí.“ (Chi, chi, jak si Harry ani nevzpomenul, že by nějaké ty body mohl dostat!) - A život... no, Harryho napadlo, že ten asi ke klidu určený není. (Fíha. Dobrá úvaha.) smiley Harry se Siriusem si nemají co vyčítat: zatím rozhovory končí tím, že jeden z nich uražen odkráčí. smileyPřeklep:

shledávám nesnesitelných - nesnesitelnými
Monie
Wow.. to byla kapitolka, úplně fantastická, ke konci jsem ani nedýchala, doufám, že se dozvíme, jak to bylo s tím Kazisvětem. Tentokrát si to asi Sirius schytá od Potterových dvojnásobně, až se dozví, co zase vyvedl :o) Úžasný překlad, děkuji za něj.
Jimmi08
To sa nedalo vydržať. Páni, to bola časť! Najprv som nevedela, kedy vyprsknem smiechom ale potom ten koniec! Preklad fantastický, myslím že sa hlava v prdeli udomácni asi ako kostlivec v skrini (to bol tiež kedysi len AJ idiom, teraz sa to používa bežne).
____________________________
Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa vždy nájde blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to!
Jimmi08
Keď už sa blížia tie Vianoce. Ďakujem za preklad, ale zase si ho prečítam až večer v kľude. Upozornite na preklepy, prosím. Díky.
____________________________
Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa vždy nájde blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to!

 

Výhradným vlastníkom týchto stránok je Chalibda. Administrátorom je v súčasnej dobe Jimmi. Charakter, význam a dôvod existencie týchto stránok určujete VY.