Vítejte v magickém světě Harryho Pottera

Trilógia od Aspen: I. Rok jako žádný jiný (A Year Like None Other); II. Léto jako žádné jiné (A Summer Like None Other); III. Rodina jako žádná jiná (A Family Like None Other)Tieto stránky sú pokračovaním pôvodných stránok Roku, ktoré sú venované prekladom skvelej fanfiction od Aspen in Sunlight (trilógia AYLNO, ASLNO a AFLNO). Je alebo bude na nich zverejňovaný česko-slovenský preklad Roku, preklad Leta a Rodiny.

Kapitoly 1 - 10

Kapitola 2. ROZRUCH PŘI HODINĚ LEKTVARŮ - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "1990":
Jimmi08
Tak takto napísané som to opraviť zvládla. Díky
____________________________
Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa vždy nájde blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to!
a.lis
Zcela skromně řeknu, že je to čím dál lepší. :-) Opravdu se nemůžu dočkat, jak to bude pokračovat?! Sice mě trochu děsí to množství kapitol, ale nemyslím, že by mě něco mohlo odradit. :-DZase mám pár pravopisných. Nehledala bych chybky. Zaprvé je jich málo a jsou to takové věci, ve kterých chybuje kde kdo. Zadruhé je to ten druh, který nikoho neruší. Včetně mě, která jsem na pravopis pes. ALE! Zatím je ta povídka tak dobrá, že si dle mého zaslouží, aby byla i pravopisně velmi dobrá. ;-)Takové ty diskutabilní věci ohledně čárek, které lze vložit kvůli zdůraznění nebo vytýkání, jsem přecházela, pokud to jen trochu šlo.Zachmuřený výraz mu přejel přes rty, když pomyslel jak blízko se dostal k tomu, aby přečetl dopis. – chybí čárka za „pomyslel“.„Upřímně, nemyslíš si, že se jenom potřebujeme naučit přeměňovat a ne umět vysvětlit každou část mávnutí a švihnutí…” – před „a ne“ bude čárka.Zavřela pusu, ale oči to řekly za ní. – za ni.To už bylo, ale na Hermionu příliš. – rozhodně to bude bez čárky, ale změnila bych i slovosled na „To už ale bylo na Hermionu příliš.“Sevřel oči, aby nevnímal ten nesnesitelný nával a mluvil se zatnutými zuby. – tady bude čárka před „a“Samozřejmě Harry vykřikl, i když to bylo spíše vyjeknutí z překvapení, než výkřik bolesti z plna hrdla. – čárka před „než“ se píše POUZE v případě, že následuje věta se slovesem v jiném tvaru, než je infinitiv.Přesto, Snape v něčem neměl pravdu, pomyslel si Harry. – bez čárky po „přesto“, popřípadě: Přesto… Snape v něčem ---; tohle je tam ještě jednou.„Měl bych poslat sovu do ošetřovny, aby vám připravili vaše oblíbené lůžko, pane Pottere?” – spíš „na“ ošetřovnu, ne?„Tak to udělejte, pane Pottere,” usmíval se pohrdavě Snape a když Harry neučinil ani pohyb, pokračoval „Tak co? – před „a když“ bude čárka.Harry ho ignoroval, jak jen mohl a sehnul se, aby z tašky vylovil nový brk. – za „mohl“ bude čárka.Teď se Harry mohl poněkud uvolnit, a test udělat co nejlépe, což se cenilo. – bez čárky před „a“.„Nepodváděl jsem,” zamumlal Harry, když vsunul ruku pod papír s písemkou a vytáhl obálku. – tady bude před „a“ čárka.„Neslyšel jste o nich vy strašně velký...“ – jestli to „vy strašně velký“ má být oslovení, pak před tím „vy“ bude čárka.
____________________________
Alis

 

Výhradným vlastníkom týchto stránok je Chalibda. Administrátorom je v súčasnej dobe Jimmi. Charakter, význam a dôvod existencie týchto stránok určujete VY.